Rozlučka s karavanem

Poslední 2 dny rozlučka s karavanem – před odebráním ŘP. Pojímám to trošku jako deník. Poslední 2 dny byly poučné, jako 4 měsíce na cestách kdykoliv předtím.

Itinerář:

karavan jsem vyzvednul v Děčíně na nábřeží a spal 1 noc u nádraží východ, již mlhavé chladné ráno – 7. 9 2019, nastudována opět další historie tohoto nádraží a jeho významu. Původní mostek spojoval přední i zadní budovu. Histroické fotografie toho nádraží, skvostné.

druhý den, jsem se ráno po probuzení snad 10 x rozhodoval a měnil plány: Drážďany, Gorlitz, Praha, Jelení Hora, Krakow, Wroclav. Východ zvítězil: až myšlenka, že se jedná o rozlučkovou jízdu, mě přesvědčila, že do alespoň té Jelení Hory mám jet.

Jízda přes Liberec, Turnov, Železný Brod. V Brodě spatřena Kolora a zcela určitě její větší zůstatek. Foceny dělnické kolonie. Paní tam řvala: tady je to zapadákov ! Řvala až nepříčetně. S mobilem v ruce, si mě spletla s žurnalistou a chtěla vyřknout na můj hřbet všechny křivdy světa.

Nadále již známá nedávná destinace: Velké Hamry a průmysly před nimi, i za nimi v Tanvaldu. Pak Jelení Hora, asi 18 hodin tam. Pak cesta na Swieradow Zdroj, unikátní kolonáda. Pak Nové Město pod Smrkem a cesta v dešti do Nového Boru – kde už jsem se nikde nezastavoval a jen přemítal ten 2 denní film, co jsem právě spatřil.