Augusto Vigato

Augusto Vigato byl italský trhan II. poloviny 20. století – tzv. Industrializovaná větev trhanů. Původně tito trhani byly bohatě vykresleni v románu https://www.databazeknih.cz/knihy/trhani-28940.

Augusto Vigato, se narodil italským rodičům v Tiraně, v roce 1940, kde jeho otec Giovanni Vigato (narozen https://www.wikitree.com/wiki/Vigato-70), dílem převálečných obchodních aktivit, jako obchodní zástupce v Řecku, zůstal pracovat pro italské vojsko, jako tlumočník při výsleších řeckých zajatců v době, kdy musoliniovská Itálie vedla válku proti Řecku.

Rodinné poměry

Giovanni Vigato, počal syna Augusta Vigato (poslední z 9 dětí) s italskou občankou Filomenou Vigato, zvanou Emma. Další sourozenci Augusta Vigato: Antonio (téže trhan), Emilio, Sofia, Gina, Edda, Anna (další 2 se nedožili dospělosti). Augusto Vigato byl téže po zesnulém 2 letém bratříkovi rodiči a rodinou zván Pupo.

Většina sourozenců Augusta Vigato, se narodila v Řecku a Albánii. Rodina se pak v 60. létech 20. století trvale přesídlila do Itálie a to konkrétně do bývalého Savojského Piemontu – kraj Piemonte. Rodinné kontakty s rodnou hroudou v italském Venetu – Benátsko, byly pak již řídké.

Život

Augusto Vigato, byl cestovatel a dobrodruh. Na svých pracovních i mimopracovních cestách navštívil mnoho zemí světa a přibližně 60 x Československo (později Českou republiku). Živoucím pamětníkem a nositelem autorských “česko-italských reálií” je jeho syn, https://cs.wiktionary.org/wiki/Gustav_vigato.

Augusto Vigato, se mimo svou rodnou italštinu plynně domluvil: německy, španělsky. Hovořil také: portugalsky a částečně česky.

Závěr života

Augusto Vigato umírá v nedožitých 69 let, vlivem náročné fyzické práce, životasprávy a silného tabakismu, na karcinom plic ve Varallo Sesia. Poslední roky však prožívá v horské krajině Biellských Alp – Alpe Biellesi, v malé horské vesničce, Coggiola.