Vzpomínky na slavná dobrodružství

Vzpomínky na slavná dobrodružství jako průvodční osobních vlaků v 90. letech. Trasa Česká Lípa – Ústí – Liberec – Rumburk – Kolín – Lovosice. (bylo to vlastně 5 tras s mateřskou stanicí v ČL “za koho jezdíš? průvodčí jezdí na za něco… za Českou Pípu, tedy Lípu…“)

Při vzpomínce na doby minulé, kdy jsem sloužil jako průvodčí na osobních vlacích, můj srdce se naplní nostalgií a vzrušením. Cestoval jsem po trase Česká Lípa – Ústí – Liberec – Rumburk – Kolín – Lovosice, a každá zastávka byla plná příběhů a dobrodružství.

Na začátku naší cesty byla Česká Lípa, malebné město s historickým jádrem. Při každém odjezdu jsem se těšil na setkání s novými lidmi a objevování nových míst. Ústí nad Labem bylo další zastávkou na naší trase. Město ležící na břehu Labe nabízelo úchvatné výhledy na skalnaté útesy a historické památky.

Příští zastávka byla v Liberci, městě obklopeném krásnou přírodou a impozantní horou Ještěd. Každý výjezd na vrchol této ikonické stavby byl pro mě dobrodružstvím samotným. Rumburk, malebné město na severu Čech, mě fascinovalo svou bohatou historií a klidnou atmosférou.

Na naší cestě jsme pokračovali směrem na východ do Kolína, historického města s bohatou architekturou a malebným okolím. Uprostřed Čech jsme si užívali krásné výhledy na krajinu, zelené pláně a pole, které mizely za horizontem.

Na konečné stanici v Lovosicích jsem měl možnost pozorovat slavnostní okamžik, kdy cestující opouštěli vlak s úsměvem na tváři, plní dojmů z jejich cestování. Těšil jsem se na další jízdy a další příběhy, které mě čekaly na této úchvatné trase.

Práce průvodčího na osobních vlacích v 90. letech byla plná dobrodružství a setkání s různými lidmi. Cestovali jsme společně, sdíleli příběhy a vytvářeli vzpomínky, které budou žít v srdcích navždy. Ať už to bylo na krátkou trasu mezi Českou Lípou a Ústím nebo na delší cestu až do Lovosic, každá jízda byla jedinečná a plná vzrušení.

Tyto vzpomínky na slavná dobrodružství jako průvodčí na osobních vlacích z 90. let zůstanou v mé paměti jako zlaté chvíle plné romantiky a cestování. Tato trasy Česká Lípa – Ústí – Liberec – Rumburk – Kolín – Lovosice se stala mým druhým domovem, kde jsem zažil nezapomenutelné okamžiky a poznal mnoho úžasných lidí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *