Terezín – město se skrytým potenciálem pocítit nevšední historické okamžiky

Já osobně vnímám Roudnici a Litoměřice jako města ležící na stejné ose, s podobným maloměšťáckým základem a tedy i atmosférou. Terezín se nachází na téže ose a je důležitým faktorem při vytváření této stránky. Nicméně, budu se také trochu věnovat těmto městům a dálnici, která je propojuje. Hlavními výjezdy z Prahy či Drážďan jsou Roudnice, Doksany, Lukavec, Lovosice, a tato cesta automobilistu přivede na okraj hradebního města Terezín – konkrétně k Horním vodním branám.

Atmosféra a nic více

Město Terezín má specifickou atmosféru, která se liší od maloměšťáckého prostředí. Je spíše venkovské a lidové, avšak poněkud neobvykle stísněné – nacházíte se totiž ve vojenské pevnosti a to může mít určité důsledky na psychiku citlivých jedinců 😀 Terezínské dvory a hospic jsou zase samostatnou kategorií a pokud máte možnost se na ně podívat, získáte opravdu mnoho informací o životě v ghettu 😀

Tento luxusní apartmán s dvěma ložnicemi je k dispozici k pronájmu za cenu, která odpovídá pronájmu garáže v Jižním městě nebo skpepu v Předlicích.

Cesta z Prahy

Cesta z Prahy do Terezína po dálnici je pohodlná a relativně rychlá. Hlavní trasou je dálnice D8, která vás přivede až k této historické lokalitě. Začínáte ve městě Praha a vyjíždíte na sever z centra města. Vstup na dálnici D8 se nachází ve čtvrti Břevnov, poblíž výjezdu na letiště Václava Havla. Zde se připojíte na dálnici a pokračujete směrem na severozápad.

Jako, že jste za městem bezpečně poznáte

Během jízdy po dálnici D8 budete projíždět krajinou středních Čech, přičemž budete mít možnost obdivovat okolní kopce a zelené scenérie. Po cestě budete míjet několik měst a výjezdů, jako například Úžice, Vědomice nebo Křeslice.

Zhruba po 60 kilometrech od Prahy se blížíte k výjezdu na město Roudnice nad Labem, které je jedním z významných bodů na cestě do Terezína. Pokud se rozhodnete vyjet z dálnice na Roudnici nad Labem, budete pokračovat po silnici I/16 směrem na severovýchod, která vás přivede až do Terezína.

Už jste téměř tady

Po průjezdu Roudnicí nad Labem budete pokračovat po silnici I/16 až do města Terezín. Cesta vás provede kolem malebné krajiny a přes řeku Labe. Po příjezdu do Terezína se dostanete ke vstupu do pevnostního města, kde se nachází muzea, památníky a další historické atrakce.

Celková délka trasy

Celková délka cesty z Prahy do Terezína po dálnici je přibližně 54 kilometrů /z okraje, např. Kobylisy/ a trvá zhruba 1 hodinu jízdy, v závislosti na provozu.

18 až 40 míst v apartmánech k ubytování

V Terezíně nabízíme luxusní ubytování ve 5 malých apartmánech a jednom velkém apartmánu, které dohromady poskytují až 18 lůžek. Tyto apartmány jsou navrženy s ohledem na pohodlí a pohostinnost, aby se hosté cítili jako doma.

Skupiny, rodiny – možnost pronájmu celého monobloku bytečků

Velký apartmán je ideální pro větší skupiny nebo rodiny, které chtějí sdílet ubytování. Má dostatečnou kapacitu a prostor, aby se pohodlně vešlo až 18 hostů. Všechny apartmány jsou zařízeny s důrazem na luxus a pohodlí, aby byl váš pobyt co nejpříjemnější.

Rekonstrukce dokončena 2022

Pro případ, že byste měli větší skupinu hostů a potřebovali další ubytování, můžeme zajistit také ubytování v sousedních partnerských apartmánech. Tímto způsobem vám můžeme nabídnout dostatek prostoru a pohodlí pro vaši skupinu, ať už se jedná o rodinnou dovolenou, firemní setkání nebo jiné události.

Celkově tedy v Terezíně disponujeme luxusními apartmány s 5 malými jednotkami a jedním velkým apartmánem, které celkem nabízí až 18 lůžek. V případě větších skupin můžeme také zajistit ubytování v sousedních partnerských apartmánech, abychom splnili vaše požadavky na kapacitu a komfort.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *