Doksy… ulice Mimoňská… 2019

Voříšek – klášter sester řádových. Opuštěno..

Doksy, ulice Mimoňská, rok 2019 – časové razítko mé návštěvy a důležitý moment pro zachycení vzpomínek. Během mého putování jsem narazil na majestátní klášter sester řádových – Voříšek. Bohužel, klášter byl již opuštěn a zdál se jako tiché svědectví minulých dob.

Voříšek, také známý jako klášter sester řádových, je historická budova nacházející se v obci Doksy v České republice. Tento klášter je jednou z významných historických památek této oblasti.

Klášter Voříšek byl původně založen v 18. století jako sídlo premonstrátských sester. Sloužil jako důležité centrum náboženského a kulturního života v regionu. Budova kláštera je architektonicky zajímavá a kombinuje prvky baroka a klasicismu.

Kláštery

Bohužel, klášter sester řádových v Voříšku byl opuštěn a dnes zůstává ve stavu zchátralosti. Opuštěná budova kláštera přesto stále přitahuje pozornost návštěvníků, kteří se zajímají o historii a architekturu.

Atmosféra v klášteře, může se rovnat nule – nikdo tam není

I přes svůj opuštěný stav si klášter zachovává svou atmosféru a tajemství minulých dob. Jeho okolí nabízí krásnou přírodu a je ideálním místem pro procházky a relaxaci.

Voříšek, jste to vy?

Pokud se zajímáte o bližší informace o historii kláštera Voříšek, doporučuji se obrátit na místní kulturní instituce nebo regionální archivy, které by měly poskytnout více informací a podrobnosti o této zajímavé lokalitě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *