Co je to ta jeptiškárna?

Jeptiškárna v Terezíně byla jednou z mnoha budov, které se nacházely v Terezínské pevnosti během druhé světové války. Terezínská pevnost, známá také jako Malá pevnost, byla využívána nacisty jako koncentrační tábor a židovská ghetto.

Ubytování v klášteře

Jeptiškárna byla původně klášterem jeptišek řádu Kongregace Milosrdných sester svatého Karla Boromejského. Po nacistické okupaci byla klášterní budova přeměněna na vězeňské zařízení a sloužila jako místo věznění a výslechů. Byla využívána pro mučení a výslechy politických vězňů, odbojářů a židovských vězňů.

Nedostatkem hygienických podmínek a fyzickým týráním vy jistě trpět nebudete-viz galerie ubytování ZDE

Podmínky v Jeptiškárně byly extrémně kruté a nelidské. Vězni zde trpěli hladem, nedostatkem hygienických podmínek a fyzickým týráním. Často byli drženi ve stísněných a nezdravých celech bez přístupu ke světlu a čerstvému vzduchu. Mnoho lidí zemřelo v důsledku nelidských podmínek a mučení.

Památík Terezín

Jeptiškárna se stala symbolem utrpení a hrůzy, kterou lidé zažívali během období nacistického teroru. Dodnes je považována za tragickou památku na hrůzy holokaustu a je důležitou součástí památníku v Terezíně, který připomíná oběti druhé světové války.

Termná historie

Přestože Jeptiškárna představuje temnou kapitolu v historii, slouží také jako místo vzpomínky a připomínky důležitosti uchovávání paměti a odporu vůči nespravedlnosti a nenávisti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *