Spaní v karavanu s minimem topení

v noci mi to 3 x kikslo, naposledy ve 2. to ještě nebylo tak hrozný. zjistil jsem, že je to zřejmě tou kapalnou složkou, že bomba se musí každý den protřepat. tak jsem nasadil novou.

Zřejmě by mi v takovém případně nekikslo ani na plno, ale nechtěl jsem riskovat tepelný skok, tak jsem se nabalil. Nadýchal jsem akorát studený vzduch – trochu, a celkově hygiena = to pak dělá stres. Není to ale nějak závažné. Pokud se zítra oteplí, tak to vydržím. Parkuji v Kladně u Penny a ohřívám jídlo.

Tepelný skok: nastal právě v pondělí u Vltavy v Roztokách. Přemíra kapalné složky (zřejmě ten hlavní činitel – pokud je můj předpoklad správný), nechal zhasnout topení, kde mi nefunguje “samojiskra” a skok teplot z 20 na 5, mě nechali prostydnout. Život karavanisty v dubnu je těžký. Bývá i v lednu, ale jara jsou kolikrát s těmi skoky, drsnější, než zima…

A hlavně v zimě, si člověk více hlídá na noc plnou bombu a nehrozí tak v nové bombě přemíra kapalné směsi. Budu muset vyřešit ještě tu samojiskru, řešit se to dá.