Pavel Korn – poslední sudeťák (19.6. 1960 – 24.8. 2022)

Hodnější a drsnější sourozenec bratrského dua přezdívaného “zpívající tesař a recidivista“. Pavel Korn se narodil v roce 19.6. 1960 v Duchcově, jako potomek (2. generace) zůstavších potřebných českých německých horníků, skupina asi 30.000 lidí a jejich rodin, tedy specialistů – odborníků, které v tehdejším Československu zůstali, protože je ekonomika po roce 45 potřebovala a bez nich by nikdy k rozjezdu průmyslů, které byly komunisty ukradeny, nemohlo dojít. Mám na mysli celá průmyslová odvětví, k nimž právě jako jedno ze stěžejních, výše popsané hornictví patřilo.

Přezdívaný “dlaň železný stisk”

Děda Josef Korn a babička Emma Pfeifer (později Kornová) měli spolu 2 děti, Josefa a Standu. Právě Josef, který pojal za manželku Ludmilu Čapkovou, s ní zplodil 3 děti, z nichž nejmladší, byl právě Pavel (sourozenec Ludmily a Josefa). Bílinská rodina tedy zůstala a po min. jedné měnové reformě, kdy přišla o kapitál za státem vyplacený vlastní dům v ulici PetterGasse (Petrova ulice) v Bílině – nemohla další pořídit a získala tedy skromný byt 1+1 v hornických bytovkách v Bílinském předměstí, které se nachází po levé straně, jedeme-li právě směrem od okresních Teplic (Teplitz-Shonau).

Pavel Korn se vyučil u Vodních staveb Chomutov a tam také prožil většinu svého života – byl to tedy dá se říci, Chomutovský skorodák a určitě místní starousedlík. Velkou část svého života strávil v ulici Partizánská, kousek od současného Kauflanadu, tam kde stál starobylý chomutovský pivovar, ale hlavně na 40 kroků od vchodu do paneláčku, kde žil stávala a dosnes stojí restaurace Hvězda… vedle Hvězdy bývalo volejbalové a nohejbalové hřiště.